Sektörde Bir İlk:
VEPLUS Hayat Sigortası

Giyilebilir teknoloji projesi VEPLUS ile “Yaşam Koçu” misyonunu üstlenerek kullanıcıları sağlıklı yaşama teşvik eden Vakıf Emeklilik, kullanıcıların sağlık ve spor verilerini de değerlendirmeye başladığı kişiye özel primli “VEPLUS Hayat Sigortası”nı geliştirdi. Vakıf Emeklilik bu ürününü özellikle VEPLUS uygulamasını düzenli kullanan, sağlıklı ve aktif yaşam tarzını benimseyerek sağlıklı beslenen ve spor yapan kullanıcılara sunuyor. VEPLUS Hayat Sigortası ürününü satın alan müşterilere de sağlık verilerini daha iyi takip edebilmeleri ve uygulamayı daha verimli kullanabilmeleri için Apple Watch hediye ediliyor.

Kişileri sağlıklı yaşama davet etmek ve yaşam kalitelerini artırmaya teşvik etmek amacıyla sektöre bir ilk olarak kazandırılan VEPLUS, toplumsal fayda sağlayarak sigorta algısını değiştirmeyi ve kişilerin hayatlarına dokunabilmeyi hedefliyor. Özellikle spor aktivitelerinde bulunan kullanıcılar, VEPLUS sayesinde attığı adım sayısını, yakılan kaloriyi, uyku süreleri gibi bilgileri, günün özeti ve grafik şeklinde düzenli olarak takip ederken, paylaşılan sağlık önerileri ile yaşam kalitelerini de artırabiliyor.

5 yıllık hayat sigortası

VEPLUS Hayat Sigortası, sigortalılar ve onların yaşamında değer verdiği kişiler olan ailelerine, gelecekte karşılaşılabilecek güçlüklere karşı 5 yıllık ve 100.000 TL teminatlı olarak hazırlandı. Kullanıcının risk skoru (vücut kitle indeksi, adım sayısı, sigara kullanım alışkanlığı), yaş ve cinsiyetine bağlı olarak kişiye özel hayat sigortası primi belirleniyor. Poliçe kapsamındaki teminat, sigortalının Türkiye’de ikametgâh etmesi şartı ile teminat dışı ülkeler hariç tüm dünyada geçerliliğini koruyor. Sigortaya giriş yaşı ise 18-55 yaş aralığında değişiyor.

Yeni yaşam koçunuz; VEPLUS

Sektörde bir ilk olan, akıllı saat (Samsung Gear, Apple Watch) ve mobil cihazlar (Android ve IOS işletim sistemli) ile entegre çalışabilen VEPLUS’ta günlük adım, alınan/yakılan kalori, egzersizler, uyku ve nabız verileri işlenerek kişiye, trend grafikler ile daha sağlıklı yaşaması için özel tavsiyelerle iletiliyor. VEPLUS Hayat Sigortası ürününü satın alan müşterilere de sağlık verilerini daha iyi takip edebilmeleri ve uygulamayı daha verimli kullanabilmeleri için Apple Watch hediye ediliyor. Kullanıcılar, yeni nesil yaşam koçu VEPLUS’ı ücretsiz olarak Google Play Store ve App Store’dan indirebiliyor.