Genel Müdür Mesajı

Genel Müdür Mesajı

Gelecekteki yaşamınıza bugünden karar verin!

Emeklilik dönemini; yoğun geçen çalışma hayatının ardından, bireylerin ailesine ve sevdiklerine daha fazla vakit ayırabileceği, sürekli olarak ertelediğimiz şeylere vakit ayırabileceğimiz bir dönem olarak görüyoruz.

İnsan ömrünün uzaması ve hayattan beklentilerin her geçen gün daha da artmasıyla birlikte geleceğe güvenle, umutla ve mutlulukla bakabilmek adına genç yaşta birikim yapmaya başlamanız gerekiyor. Daha erken demeyin! Şimdiden rahat ve konforlu bir emeklilik dönemi için "tasarruf" yapmaya başlayın. Çünkü zaman çok çabuk geçiyor, yıllar hızla ilerliyor…

Bu noktada mevcut kamu sosyal güvenlik sistemlerini tamamlayıcı nitelikte hazırlanan, devlet tarafından güvence altına alınmış, şeffaf ve kişiye özel uygulamalar içeren Bireysel Emeklilik Sistemi'nin uzun vadeli bir yatırım ve tasarruf aracı olarak değerlendirmek gerekir. Yurt içi tasarruf oranlarının çok düşük olduğu ülkemizde, bu alanda en büyük destekçimiz Bireysel Emeklilik Sistemi'dir. 2003 yılından bu yana yürürlükte olan sistem, devlet katkısı desteğinin uygulanmaya başlandığı 2013 yılından itibaren ivme kazanmıştır. Bireysel Emeklilik Sistemi'nin kabul edilmesinde, bugün 7 Milyar TL’yi aşan devlet katkısı büyük rol oynamaktadır. Hayatımıza 1 Ocak 2017’den itibaren giren Otomatik Katılım Uygulaması da bireylerin çalışma dönemindeki refah seviyesinin emeklilik döneminde de koruması ve tasarruf bilincinin tabana yayılması konusunda atılmış önemli bir adımdır.

Bireysel Emeklilik ürünlerimizle gelecek planlamalarınıza ortak olmamızın yanı sıra, sizi, ailenizi ve sevdiklerinizi beklenmedik sürprizlere karşı güvence altına alan hayat, ferdi kaza ve işsizlik sigortaları ile de her zaman yanınızda oluyoruz. Arabalarımızı, evlerimizi değer verdiğimiz her şeyi sigortalarken kendimizi ve sevdiklerimizi unutmamamız gerektiğinin bilinci ile hareket ediyoruz. Gelecekteki planları için şimdiden birikim yapmak isteyen müşterilerimize birikimli hayat sigortası, yalnız kendini değil sevdiklerini de düşünen müşterilerimize canım sağolsun yıllık hayat sigortası, çocuklarının eğitimini bugünden düşünenlere kesintisiz eğitim sigortası gibi ürünlerimiz ile hizmet verdiğimizi, çok geniş ürün yelpazemiz ile tüm ihtiyaçlarınız için yanınızda olduğumuzu belirtmek isterim.

Vakıf Emeklilik olarak bireysel emeklilik, hayat ve ferdi kaza süreçlerimizde teknolojiyi işin içine katarak; çağrı merkezi, operasyonel verimlilik ve müşteri deneyimi gibi alanlarda 360 derecelik bir vizyon belirledik. Müşterilerimize mobilden, internetten, çağrı merkezinden ya da danışmanlarımız aracılığı ile yüz yüze istedikleri an, istedikleri yerden hizmet sağlamak temel amacımız. Aynı zamanda çalışan ve müşteri odaklı yaklaşımımızı tüm süreçlerimizin merkezine koyuyoruz.

Geniş hizmet ağımız ve VakıfBank’ın desteğiyle katılımcılarımıza sunduğumuz değerleri artırıyor, hep daha iyisi için çalışıyoruz. Bunda sahip olduğumuz insan kaynağının çok önemli bir rol oynadığını düşünüyoruz. Bu sayede sektördeki en nitelikli, yenilikçi, kişiselleştirilmiş hizmetleri güncel ve doğru olarak aktarıyoruz. Vakıf Kültürünün en önemli temsilcilerinden biri olarak, yönetim anlayışımızda ve müşteri yaklaşımımızda, bu değerleri benimseyen tutumumuzdan ödün vermeyerek, müşterilerimizin gelecek hayalleri için çalışmaya devam edeceğiz.

Emeklilik döneminde daha rahat ve konforlu yaşam özleminizi biliyoruz.

Hayallerinize uzanan bu yolculukta daima yanınızda olmak dileğiyle.

Saygılarımla,
Özgür OBALI
Vakıf Emeklilik Genel Müdürü

Sağlığınız Bizim İçin Önemli!